Kategoriler
Alfabetik

C Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri

C harfi ile hayvan isimleri hakkında fikir arıyorsanız doğru adrestesiniz. C ile başlayan hayvan isimlerini, sahip oldukları eşsiz özelliklerle birlikte listeledik. Ayrıca hayvanları iyi tanımanız için vesikalık resimleri ile birlikte paylaşıyoruz.

C harfi ile hayvan isimleri hakkında fikir arıyorsanız doğru adrestesiniz. C ile başlayan hayvan isimlerini içeren uzun bir listeyi sizler için hazırladık.

Ayrıca, c harfi ile başlayan hayvan isimleri için İngilizce, Almanca, çevirilerini ayrı başlıklar altında sıralamayı unutmadık. Çocuklar özellikle sizlerin, hayvanlar hakkında bir kaç kısa bilgi ile eğlenceli ve eğitici vakit geçirmenizi umuyoruz.

Peki, C harfi ile hayvan isimleri listesini kullanarak ne gibi etkinlikler yapabilirsin?

 • İsim, şehir, hayvan oyunu için ideal bir liste ile karşınızdayız. Eğer bu oyunda takılı kaldıysan c harfi ile hayvan isimlerinden birini kullanabilirsin.
 • C harfi ile başlayan hayvanlar ansiklopedisi oluşturabilirsiniz. Hayvanların isimleri yanı sıra temel özelliklerinden bahsettik. Bunlardan faydalanarak kendi hayvan ansiklopedini oluşturabilirsin.
 • Hayvan sözlük. C harfi ile hayvan isimleri ile Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca çevirilerini içeren bir sözlük oluşturmaya ne dersin?

C Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri

 • Cırcır Böceği
 • Ceylan
 • Camış
 • Cennet Papağanı
 • Canavar Balığı
 • Cep Sıçanı
 • Cengel Kedisi
 • Cennet Kuşu
 • Cerrah Balığı
 • Camgöz
 • Cam Kanatlı Kelebek
 • Cecropia Güvesi

Cırcır Böceği

Cırcır Böceği - C harfi ile hayvan isimler
Cırcır böceği – C harfi ile hayvan isimler

C harfi ile hayvan isimleri listesinde ilk sırada cırcır böceği bulunuyor. Cırcır böcekleri, Antarktika hariç tüm kıt’alarda bulunur. Ortalama boyutu 2 santimdir. Erkekleri ön kanatlarını birbirine sürterek ses çıkartır.

Genellikle çiftleşme dönemlerinde eş bulmak için yüksek sesler çıkartırlar. Genellikle çorak arazilerde yaşarlar ve zıplayarak hareket ederler.

Ceylan

Ceylan - C harfi ile hayvan isimler
Ceylan – C harfi ile hayvan isimler

C ile başlayan hayvan isimleri listesinde 2. sırada Ceylan bulunuyor. Boynuzları yay biçimindedir. Çift toynaklı geviş getiren otçul beslenen canlılardır.

Vahşi doğada ortalama 10 yıl hayatta kalabilirler. Kolay evcilleşen bilir. Ceylan çok hızlı hareket eden çevik hayvanlardır. Bilinen 14 ceylan türü bulunmaktadır. Afrika’dan Moğolistan kadar bir çok farklı bölgede günümüzde yaşamlarını sürdürmektedirler.

Cep Sıçanı

Cep sıçanı - C harfiyle başlayan hayvan isimler
Cep sıçanı – C harfiyle başlayan hayvan isimler

Cep sıçanları bitki tohumları, meyveler ve tohumlarla beslenir. Küçük böcek ve sürüngenleri yediği bilinmektedir. Doğal yaşam alanlarında ortalama 1,5 yıl yaşarlar.

Küçük boyutları sayesinde iyi kamufle olurlar. Genellikle agaç köklerine yakın alanlarda toprak altına yuva yaparlar.

Camgöz

Camgöz - C harfiyle başlayan hayvan isimler
Camgöz – C harfiyle başlayan hayvan isimler

C harfi ile hayvan isimleri listesinde 4. sırada Camgöz Köpek balığı bulunuyor. Bu tür İstanbul boğazında yaşamaktadır. Marmara denizinde yaşayan camgözlerin ortalama boyu 40 ile 70 santim uzunluğundadır.

Aynı ismi taşıyan Büyük Camgöz Köpek balığı ise dünyanın en büyük 2. balığı unvanına sahiptir. İstanbul ve Çanakkale boğazında balıkçıların ağlarına takılan Büyük camgöz köpek balıkları haberlere konu olmuştur.

Boyları 7 ile 8 metre uzunluğa ulaşır, ortalama ağırlıkları ise 5 ton’dur.

Cerrah Balığı

Cerrah balığı - C hayvan
Cerrah balığı – C hayvan

Tropik sularda yaşayan 100’den fazla türün ortak adıdır. Bu türlerin desenleri değişse bilir. Ortak vücut yapıları, yassı vücut yapısı ve tek sırt yüzgecine sahip olmalarıdır.

Akvaryumda en çok beslenen tropik balıklar arasında yer almaktadır. İnsanlar ile kolay bağ kurabilirler. Renk ve desenlerinden dolayı çokça tercih edilmektedir.

C Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri / İngilizce Almanca Çeviri

Bu başlık altında c ile başlayan hayvan isimlerinin İngilizce ve Almanca çevirilerini bulabilirsin. Kendi hayvan sözlüğünü hazırlamaya ne dersin? A’dan z’ye listelenmiş diğer hayvan isimleriyle sözlüğünü büyütmek senin elinde..

C HayvanİngilizceAlmanca
Cırcır BöceğiCricketHeimchen
CeylanGazelleGazelle
Cennet PapağanıLovebirdLiebesvogel
Cennet KuşuBird of paradiseParadiesvogel
Canavar BalığıMonster FishMonsterfisch
Cep SıçanıPocket RatTaschenratte
Cengel kedisiJungle catDschungelkatze
Cerrah BalığıTangsTangs
CamgözBasking sharkRiesenhai
Cam Kanatlı KelebekGlasswinged ButterflyGlasflügel Schmetterling
Cecropia GüvesiCecropia MothCecropia Moth
C harfi ile hayvan isimleri

İlgili içerik: Ç Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir